Punon pa pasur nevojë
për procedura poshtëruese mjekësore
U Kuruan
28.573 burra
I rekomanduar
nga ekspertë
Trajtim
profesional

Prostata është një sëmundje
prej të cilës ju mund të keni vuajtur për shumë vite

pa e ditur madje, e cila zhvillohet, duke shkatërruar shëndetin tuaj, duke shkaktuar mosfunksionim erektil dhe madje duke përbërë kërcënim për vdekje

Sipas statistikave zyrtare të siguruara nga OBSH, çdo
mashkull mbi 30 vjeç vuan nga
prostata kronike.

Fakt:

Shifrat reale, sipas ekspertëve:
85% e burrave mbi 20 vjeç vuajnë nga
prostata kronike.

Kujdes!

Prostata kronik shpesh ndodh pa simptoma.

Simptomat kryesore të prostatitës janë vështirësia në urinim

organ

ndjesi djegieje dhe dhimbje kur
urinoni

ndjesi
urinimi të paplotë

nevojë urgjente
për të urinuar

urinim i shpeshtë gjatë natës
(më shumë se një herë në natë)

rrjedhje urine
pas urinimit

Simptoma të tjera të prostatës:

 • dhimbje në uretër
  dhe pjesën e poshtme të barkut
 • humbja e
  dëshirës seksuale
 • ereksione të dobëta dhe të dobëta
 • dhimbje gjatë marrëdhënies seksuale
 • derdhje e parakohshme
 • temperaturë e lartë e trupit
  (deri në 39-40).

Bëni një test të shpejtë, të thjeshtë dhe përcaktoni gjendjen
e prostatës tuaj

Pyetësori për vlerësimin e ashpërsisë së simptomave te burrat me prostatë kronike.
Indeksi i Simptomave të Prostatitës Kronike i Instituti Kombëtar Shëndetësor

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Në javën e fundit, a keni përjetuar ndonjë dhimbje ose siklet në pjesët e mëposhtme?

Pjesa midis rektumit dhe testikujve (perineum)

Testikuj

Kokën e penisit (nuk ka të bëjë me urinimin)

Nën bel, në pjesën pubike ose fshikëzës

Pyetja e radhës

Javën e fundit, keni përjetuar:

Dhimbje apo djegie gjatë urinimit?

Dhimbje apo siklet gjatë kulmin seksual ose pas saj (derdhje)?

Pyetja e radhës

Sa shpesh keni pasur dhimbje ose siklet në ndonjë nga këto pjesë gjatë javës së fundit?

Pyetja e radhës

Cili numër përshkruan më së miri dhimbjen tuaj ose sikletin në ditët kur keni pasur dhimbje, gjatë javës së fundit?

Pyetja e radhës

Sa shpesh keni pasur ndjesinë e pamundësisë për të boshatisur fshikëzën tuaj plotësisht pas urinimit, gjatë javës së fundit?

Pyetja e radhës

Sa shpesh ju është dashur të urinoni përsëri pas më pak se dy orësh pasi të keni mbaruar urinimin, gjatë javës së fundit?

Pyetja e radhës

Sa ju kanë penguar simptomat tuaja të bëni ato gjëra që bëni zakonisht, gjatë javës së fundit?

Pyetja e radhës

Sa keni menduar për simptomat tuaja, gjatë javës së fundit?

Pyetja e radhës

Nëse do të kalonit pjesën tjetër të jetës tuaj me simptomat tuaja ashtu si javën e fundit, si ndjeheni për këtë?

Shihni rezultatin tuaj

Në rastin më të mirë, prostata kronike çon
deri te impotenca e pakthyeshme dhe infertiliteti

Në rastin më të keq, ajo çon në kushte serioze, kërcënuese për jetën me një periudhë të gjatë shërimi të dhimbshme.

Pasojat e prostatës
Vdekje
Paaftësi
Impotencë
Kirurgji komplekse
imgimg Pengimi i zbrazjes së fshikëzës
Vdekje 15%
Paaftësi 5%
Impotencë 50%
Kirurgji komplekse 30%
imgimg Cistiti i përsëritur
Vdekje 10%
Paaftësi 5%
Impotencë 75%
Kirurgji komplekse 10%
imgimg Ngushtimi i uretrës
Vdekje 10%
Paaftësi 5%
Impotencë 5%
Kirurgji komplekse 80%
imgimg Abscesi i prostatës
Vdekje 10%
Paaftësi 10%
Impotencë 50%
Kirurgji komplekse 30%
imgimg Pielonefriti
Vdekje 80%
Paaftësi 15%
Impotencë 3%
Kirurgji komplekse 2%
imgimg Infeksion
Vdekje 55%
Paaftësi 30%
Impotencë 5%
Kirurgji komplekse 10%

Çaji Prostamid:
Fitorja ndaj
prostatës në 3 hapa!

product

Dinamika e
përgjigjeve inflamatore

pa Prostamid

me Prostamid

grafic

Heq dhimbjen dhe inflamacionin

Brenda disa ditësh, dhimbja, inflamacioni dhe ngërçet zvogëlohen; me përdorim të rregullt, ato zhduken gradualisht

Lehtëson urinimin

Përbërësit bimorë të çajit të Prostamid zgjerojnë traktin urinar, nxisin zbrazjen e rregullt dhe të plotë të fshikëzës - pa vizita gjatë natës në tualet, pa dhimbje dhe pa siklet

Ndalon prostatën

Qelizat dhe organet e prekura
e sistemit gjenitourinar rifitojnë
funksionin e tyre normal.
Rikthehet qarkullimi i shëndetshëm
i gjakut në legen.
Rikthehet funksioni seksual.
Rezultatet janë të qëndrueshme.

Porosit tani

Pse ekspertët rekomandojnë çajin Prostamid

si një suplement për trajtimin e prostatës?

 • Heq inflamacionin dhe dhimbjen
 • Qetëson ënjtjen
  e prostatës
 • Shkatërron bakteriet
  patogjene
 • Përmirëson qarkullimin e gjakut,
  eliminon ngecjen në legen
 • Ripërtërin shpejt muret
  e enëve të gjakut
product
 • Pastron dhe ripërtërin venat e gjakut
  në legen
 • Heq mpiksjen e gjakut, hollon gjakun
 • Shëron mukozën
  e sistemit urogjenital
 • Rikthen epshin, ereksionet
  dhe nxit seksin
 • Nxit sistemin imunitar dhe
  rezistencën e trupit
  ndaj stresit
Punon pa pasur nevojë
për procedura poshtëruese mjekësore
U Kuruan
28.573 burra
I rekomanduar
nga ekspertë
I testuar
klinikisht

Si e lufton Prostamid prostatën

doctor
Jozef S., Ekspert i shëndetit për burra Shef i Klinikës së Urologjisë

Falë një kombinimi të balancuar të
bimëve medicinale, Prostamid është efektiv
ndaj shkaqeve kryesore të prostatës
si dhe simptomave të tij.

Falë efektit antibakterial dhe antiseptik të Prostamid,
ai shkatërron bakteret patogjene
dhe mikroorganizmat që shkaktojnë prostatën.
Kjo do të thotë që Prostamid eliminon shkakun rrënjësor të sëmundjes.

img Ai ka veti
anti-inflamatore,
antioksidante
dhe forcuese të enëve të gjakut
Prostamid
nxit
rikthimin
e mikroqarkullimit në indet
e gjëndrës së prostatës. Si rezultat,
shëndeti i organeve dhe funksionet rikthehen plotësisht.

Falë veprimit diuretik të Prostamid, eliminohen çrregullimet urinare: zvogëlohet frekuenca e urinimit, veçanërisht gjatë natës dhe rritet rrjedha e urinës. Sikleti, ndjesitë e djegies, ndjesia e zbrazjes të paplotë të fshikëzës dhe ndjesitë e tjera të pakëndshme eliminohen. Procesi i urinimit bëhet më i lehtë.

Rivendosja e funksionit të prostatës dhe zgjerimi i uretrës që u ngushtua si rezultat i inflamacionit dhe ënjtjes, kontribuojnë në rikthimin e jetës normale seksuale dhe fertilitetit .

Përdorimi i Prostamid nga burrat e moshuar, çrregullimet e urinimit të të cilëve shoqërohen me prostatë kronike ose adenoma të prostatës, të vërejtura për një kohë të gjatë, përmirësojnë ndjeshëm cilësinë e tyre të jetës .

Përdorimi i Prostamid në rastet e prostatës kronike, të ndërlikuara nga çrregullimet seksuale, siguron një trajtim shumë efektiv. Marrja e një kure të plotë të Prostamid ju lejon të shmangni përkeqësimin e prostatës dhe çrregullimeve seksuale të lidhura.

Ekspertë të Pavarur rreth
çajit Prostamid

expertexpert

Jozef S.

Shoqata Evropiane e Urologëve

expertexpert

Gjergj

Profesor i Asociuar i Urologjisë, me përvojë 13 vjeçare

expertexpert

Mishael

Farmacist

expertexpert

Uro-Med

Urologji
Klinikë

Shoqata jonë ka miratuar përdorimin e Prostamid. Ky produkt natyral e bën të panevojshëm operacionin dhe masazhin.
Prostamid është plotësisht i natyrshëm, kështu që menjëherë fitoi besimin e anëtarëve të Shoqatës sonë. Ne e rekomandojmë atë për prostatën kronike
dhe akute, adenomën e prostatës, çrregullimet e funksionit seksual, infertilitetin dhe ndryshimet në lidhje me moshën
në sistemin gjenitourinar.

Prostata është një organ jashtëzakonisht i rëndësishëm i trupit mashkullor. Prostata nganjëherë quhet zemra e dytë e një burri. Nëse keni
probleme me prostatën, shëndeti i burrave tuaj fillon të mos jetë më njësoj. Të urinuarit vështirësohet dhe ju filloni të vuani nga dhimbja dhe
problemet e ereksionit, përfshirë impotencën. E rëndësishme është veprimi gjithëpërfshirës në të gjithë sistemin urogjenital,
si dhe veprimi i synuar në gjëndrën e prostatës. Kjo është arsyeja pse inkurajoj pacientët e mi që të përdorin Prostamid. Për më tepër, ky produkt rekomandohet nga Shoqata Ndërkombëtare Urologjike.

Unë mësova rreth Prostamid në një konferencë në prill 2017. Që atëherë, unë ua rekomandoj atë pacientëve të mi.
Është e rëndësishme të kuptohet që prostata mund të trajtohet me sukses, por shumica e njerëzve nuk e fillojnë trajtimin derisa të jetë vonë dhe pëfundojnë në thikë. Prostamid është një në llojin e tij sepse
vepron në nivelin qelizor, depërton shpejt në gjak dhe në gjëndrën e prostatës. Unë vërej
ndryshime pozitive në dy javë. Ndonjëherë pacientët më telefonojnë dhe më thonë se dhimbja është zhdukur. Shumë nga pacientët e mi rrëfenin
se ata do të hiqnin dorë nga jeta e tyre seksuale. Por pas një muaji që morën Prostamid, ata rifituan funksionin e tyre mashkullor.

Ne i trajtojmë pacientët tanë me përgjegjësi, kështu që rekomandojmë vetëm produkte të certifikuara
me rezultate të provuara në studime klinike dhe efikasitet të provuar. Ekspertët tanë ndonjëherë nuk pajtohen
me aktivitetin fizik të lejuar për pacientët me prostatë kronike, por gjithmonë pajtohemi për zgjedhjen e trajtimit.
Ne ua japim në recetë Prostamid të gjithë pacientëve.

Porosit Prostamid

Prostamid është efektiv falë
përbërjes së tij plotësisht organike

product
 • Rrënjë hithre
 • Gjethet e boronicës
 • Gjethet e thuprës
 • Lëvore aguliçe
 • Rozmarinë
sostav

Rrënjë hithre

Lehtëson përkeqësimet e prostatës, ul inflamacionin dhe shkatërron patogjenët. Përmirëson ereksionin

sostav

Gjethet e boronicës

Forcojnë muret e enëve të gjakut, lehtësojnë urinimin

sostav

Gjethet e thuprës

Përshpejtojnë shërimin e sistemit gjenitourinar, parandalojnë zhvillimin e tumoreve të prostatës

sostav

Lëvore aguliçe

Parandalon bllokimin e enëve të gjakut dhe kanaleve urinare. Rrit nivelin e testosteronit

sostav

Rozmarinë

Përmirëson epshin. Rikthen elasticitetin dhe përshkueshmërinë vaskulare. Zgjat lehtësimin dhe parandalon rikthimin e prostatës

Prostamid ka fituar besimin e ekspertëve

3

Çmimet
ndërkombëtare

Në vitin 2018 dhe 2019, çaji Prostamid fitoi çmime klinike dhe farmakologjike në nominimet “Trajtimi i prostatës” dhe “Efikasiteti urologjik”. Studiuesit që vlerësuan efektivitetin e çajit të Prostamid fituan edhe çmime dhe grante.

9

5

%

e komenteve
pozitive

Sipas rezultateve të anketës së 16,547
pacientëve, e kryer nga Shoqata Ndërkombëtare
e Urologëve, gjatë së cilës pacientët vlerësuan
efektivitetin dhe sigurinë e barnave të përdorura
për trajtimin e prostatës kronike dhe akute.

Efektiviteti i lartë është vërtetuar nga provat klinike!

Provat klinike të çajit Prostamid

Të dhëna nga një gjykim i dyfishtë, i rastësishëm, i kontrolluar nga placebo.
U studiua një grup prej 2,678 burra të moshës 18 deri 80 vjeç:

Farmakologji

% e përmirësimeve

Rezultatet

Eleminimi i inflamacionit, ënjtjes dhe dhimbjes në ijë dhe zonën e legenit (ulje e numrit të ankesave)

82%
check

Eliminimi i dhimbjes dhe siklet gjatë urinimit dhe derdhjes (ulje e numrit të ankesave)

79%
check

Përmirësimi i shëndetit të gjëndrës së prostatës
(bazuar në analizën e lëngut prostatik dhe ultrazërit)

86%
check

Përmirësimi i ereksioneve, rritje e kohëzgjatjes së marrëdhënieve seksuale (bazuar në Indeksin Ndërkombëtar të Funksionit Erektil)

78%
check

Përmirësimi i përgjithshëm i shëndetit, forcimi i funksionit imunitar (bazuar në testet e gjakut dhe imunogramin)

87%
check
Porosit Prostamid

Njerëz të vërtetë, rezultate reale

author-img

Mishael, 45

Kohët e fundit u diagnostikova me prostatë. Unë jam 45 vjeç dhe ende dua të ndihem burrë. Mësova për çajin e Prostamid në kohën e duhur, përpara se sëmundja të bëhej kronike. E ndjeva efektin pas 2 kurave. Pas 2 javësh dhimbja iku, ereksioni u rikthye. Tani natën shkoj në tualet 1-2 herë (dikur shkonte 5 herë). Edhe ndihem mirë, 8 pikë nga 10. Shpresoj që brenda një muaji të bëhen 10 pikë!

author-img

Aleks, 28

Kam pasur prostatë kronike pas shërbimit tim në ushtri. Dhimbja ishte aq e keqe në gjashtë muajt e fundit sa nuk mund të mendoja as për seks me gruan time. Për fat të mirë, ajo ka një mik mjek që i rekomandoi Prostamid. Një muaj më vonë, unë isha i aftë sikurse një violinë. Nuk kam më dhimbje dhe urinoj normalisht. Dhe jeta ime seksuale është rikthyer!

author-img

Matias, 53

Djema, është një produkt i mahnitshëm! Vendosa të marr një kurë trajtimi për të parandaluar prostatën. Si rezultat, ndihem shumë më i ri, më i fortë, kam më shumë energji dhe më shumë ereksione se kurrë. Unë dua të jem aktiv. Kjo ndodh kur ke një prostatë të shëndetshme! Para kësaj, ndihesha si plak 53 vjeç. Nëse nuk e keni provuar ende, ju rekomandoj ta bëni. Është krejt natyral, kështu që nuk do të ketë asnjë efekt anësor!

author-img

Andi, 36

10 vjet më parë u diagnostikova me prostatë kronike. Me kalimin e kohës, mësova të jetoja me të. Por kur gruaja ime dhe unë donim një fëmijë, pati probleme me ngjizjen. Analizat treguan se jam infertil - cilësi e dobët e spermës dhe prostatë. Fillova të kërkoj një trajtim për këtë sëmundje. Nuk kam dashur të helmoj veten me medikamente kimike, ndaj dhe doja të përdor diçka natyrale. Si mënyrën e fundit, rashë dakord për operacion. Për fat të mirë nuk arrita këtu - lexova për çajin Prostamid në një forum mjekësor. E piva për 2 muaj, disa gota në ditë, në kombinim me ilaçe të tjera dhe tani jam plotësisht i shëndetshëm! Rezultatet e testit treguan që nuk kam më prostatë. Dhe më e rëndësishmja: gruaja ime është shtatzënë!

A e keni marrë Prostamid? Na tregoni për përvojën tuaj!

Lini një koment

Si ta përdorni Prostamid

product
 • Shtoni 3 lugë çaji në 100 ml ujë të valuar dhe vendoseni në zjarr për 15 minuta. Pastaj ftoheni pijen për 15-30 minuta në një enë të mbyllur, kullojeni dhe pijeni
 • Bëjeni këtë 2 herë ose më shumë në ditë për 1 muaj
 • Nëse është e nevojshme, përsëritni kurën pas 2 javësh

Konsulenti ynë do t'ju rekomandojë kohëzgjatjen optimale të trajtimit për ju bazuar në moshën tuaj,
fazën e sëmundjes, gjendjen e përgjithshme shëndetësore dhe faktorët e tjerë. Këshilla jonë mjekësore është falas.

Merrni
këshilla mjekësore

Porosit tani Prostamid është e lehtë

image

Plotësoni një formular të thjeshtë
duke dhënë emrin dhe numrin e telefonit tuaj

Konfidenciale

image

Specialisti ynë do t'ju telefonojë
dhe konfirmojë të gjitha detajet me ju

Anonim

image

Ju paguani pas
marrjes së porosisë tuaj

E sigurt

Porosit tani

Trajtimi i prostatës nuk duhet të shtyhet

Format e përparuara të prostatës çojnë në impotencë të pakthyeshme, paaftësi dhe vdekje.
Ndërsa lexoni këtë, në Shqipëri pasojat te burrat e prekur me prostatë

1 7
të patrajtuar

Pse të rrezikoni shëndetin, lumturinë dhe mirëqenien e familjes suaj?