Ky është një preparat inovativ i përbërë nga tre faza që ndihmon në humbjen e peshës
Deri në minus 7 kilogramëpër çdo javë!
PËR HERË TË PARË! Ndihmon dhe rregullon veprimtarinë e humbjes së peshës në varësi të bioritmeve!
 • Në mëngjes
  Stimulon humbjen aktive të peshës
  që me përdorimin e kapsulës së parë!
 • Përgjatë ditës
  Ndihmon në përshpejtimin e djegies së yndyrnave
  në shifra rekord prej 150%
 • Në mbrëmje
  nuk lejon ndalimin e proçesit të djegies së yndyrnave përgjatë gjumit!
Porositeni tani
Kjo është një ofertë
speciale për ju*
Vetëm sot!
Një pako
Deri në përfundim të ofertës kanë mbetur:
034448
orë
minuta
sekonda
Kanë mbetur: 24 pako!
Ju mund të porosisni Metafix për vetëm
Shteti:
Vendosni emrin tuaj:
Vendosni numrin tuaj të telefonit:
E keni të vështirë të humbisni peshë?
Kjo dukuri ndodh për arsye se proçesi në fjalë nuk është në përputhje me ritmet tuaja biologjike.
Bioritmet - këto janë ndryshime periodike në intensitetin dhe natyrën e proçeseve biologjike: funksionimi i organeve të brendshme të njeriut, indeve, qelizave, aktivitetit të trurit, si dhe metabolizmit.
Më i rëndësishmi prej tyre vlerësohet të jetë ritmi ditor (24 orë). Ai pasqyrohet përmes një cikli "gjumë - zgjim"dhe ka një ndikim mjaft të madh në gjëndjen shëndetësore të njeriut.
Natyrisht që bioritmet tona varen drejtëpërdrejtë nga mënyra e jetesës që secili prej nesh bën. Egzistojnë shumë arsye të cilat mund të ndikojnë negativisht në ciklin tonë individual – duke bërë kështu që proçesi i humbjes së peshës të rezultojë absolutisht i pamundur!
Guarana
 • Ajo mundëson bllokimin e përthithjes së karbohidrateve të shpejta duke filluar në këtë mënyrë proçesin e "vetëpastrimit" në organizëm – siguron përpunim aktiv të yndyrnave të brendshme, të akumuluara në zonën e ijeve dhe barkut
 • Kafeina
 • Siguron reduktimin e oreksit, përshpejton metabolizmin e trupit deri në 4 herë, normalizon nivelin e sheqerit në gjak; siguron energjinë e nevojshme dhe gjithashtu rrit aftësinë për të punuar
 • Shafrani i Indisë
 • Përmban përbërës aktiv të shafranit të Indisë, i cili ka aftësi të ndalojë përthithjen e yndyrnave nga organizmi ynë, duke lejuar në këtë mënyrëvetëm absorbimin e yndyrnave të domosdoshme për trupin. Shkatërron rezervat egzistuese yndyrore
Dhe gjithashtu
 • fibrat ushqimore të panxharit të sheqerit
 • synephrine
 • L-karnitine
 • bromelain, enzimë natyrale e ananasit
 • Egzistenca e niveleve të ulëta të hormoneve që realizojnë djegien e yndyrnave, të cilat prodhohen vetëm gjatë orëve të caktuara të gjumit
Djegia e yndyrnave frenohet plotësisht
Në këtë mënyrë ndodh shtimi i pakontrolluar në peshë!
Ju ndihmon të dobësoheni në mënyrë mjaft efektive pavarësisht nga regjimi juaj!
Ju mund të përshtasni humbjen tuaj të peshës
duke u bazuar te regjimi juaj individual
Me ndihmën e preparatit më të ri inovativ!
Komponentët më të veçantë janë mbledhur për herë të parë në një të vetëm duke realizuar kështu një formulë ultra-aktive, e cila mundëson stimulimin e të gjitha reaksioneve të nevojshme biologjike për të arritur një humbje peshe me bazë natyrale, të shpejtë dhe të lehtë për organizmin tuaj!
Mundëson në mënyrë të përsosur stimulimin e të gjitha proçeseve të nevojshme biologjike të cilat realizojnë humbjen e peshës!
nga ora 8:00 deri në orën 11:00
Energji dhe ativitet!
Ndez djegien e dhjamit
pas zgjimit
nga ora 12:00 deri në orën 15:00
Mundëson përshpejtimin e
metabolizmit tuaj!
Përshpejton djegien e yndyrnave
deri në nivele maksimale
nga ora 17:00 deri në orën 20:00
Kontrollon oreksin tuaj!
Qetëson dhe mban
në një nivel të lartë
proçesin e humbjes së yndyrnave përgjatë gjumit
Është një produkt 100% natyral me ekstrakte
bioaktive të natyrës:
+ kafein
+ synephrine
+ shafran i Indisë
+ xhensen
+ guarana
Faza e mëngjesit:

Përmirëson dhe nxit proçesin e çlirimit të yndyrnave nga fibrat yndyrore të nënlëkurës, rrit prodhimin e nxehtësisë, çfarë dhe mundëson humbjen e energjisë.

Jep energji dhe vigjilencë, ndihmon në përmirësimin e tonusit si dhe në rritjen e kapacitetit të punës

Ai kontribuon duke realizuar një djegie më aktive të kalorive tuaja

Ai ndihmon në rritjen e përqëndrimit, sikundër dhe në përshpejtimin e metabolizmit

Në mënyrë mjaft efektive ndikon në proçeset e oksidimit të yndyrnave, provokon djegien aktive të qelizave të yndyrës nga rezervat strategjike

Faza ditore:

Vepron duke reduktuar ndjeshëm oreksin, si dhe rrit normën metabolike, faktorë të cilët nxisin një konsumim më të madh të kalorive

Realizon aktivizimin e proçesit të djegies së indeve të yndyrës dhe përpunimin e tij në energji

Pengon prodhimin e hormoneve të catecholamine, të cilat nga ana tjetër kontribuojnë në akumulimin e yndyrës në indet nënlëkurore

Çon në shkatërrimin e moelekulave yndyrore të organeve të brendshme

+ bromelain,
enzimë natyrale e ananasit
+ 5-Hydroxytryptophan (HTP)
+ Coleus forskolii
+ frytet e garcinia
+ mëna
+ spirulina
+ valeriana
+ hithër
Faza e mbrëmjes:

Ndihmon në normalizimin e ciklit të gjumit dhe zgjimit, mundëson reduktimin e ankthit, depresionit, neurozën e origjinave të ndryshme, sikundër dhe sindromën kronike të lodhjes

Mundëson zvogëlimin e ndjeshëm të oreksit

Fillon proçesin e djegies së yndyrnave përgjatë natës, gjë e cila nuk lejon grumbullimin e rezervave "të tepërta" në vendet më problematike

Mundëson në mënyrë të menjëhershme pastrimin e organizmit tuaj. Ndihmon në pastrimin e gjakut dhe limfave, heq kripërat, skorjet, lëngjet e tepërta, shëron traktin gastrointestinal, si dhe përmirëson metabolizmin në tërësi

Kompleksi omega 3-6-9
Këto janë acide të plota yndyrore të pangopura, me rëndësi jetike për organizmin njerëzor. Ato stimulojnë ndarjen dhe eleminimin e të ashtëquajturave yndyrnave "të këqia" nga organizmi i njeriut, po ashtu marrin pjesë në normalizimin e proçeseve metabolike dhe hormonale.
Ato ofrojnë një ngopje afatgjatë, e cila redukton në mënyrë të ndjeshme sasinë e ushqimit të konsumuar në ditë. Gjithashtu mundësojnë ngadalësimin e proçesit të plakjes.
Celuloza
Fibra e tretshme ngadalëson përthithjen e karbohidrateve dhe yndyrnave, duke reduktuar kështu oreksin.
Ndihmon në eleminimin e menjëhershëm të substancave toksike mjaft të dëmshme dhe helmuese për organizmin tonë.
Rezultatet e hulumtimeve:
Në bazë të të dhënave të mbledhura nga 10 000 individë, të cilët kanë përdorur Metafix përgjatë një kursi 30-të ditor:
U vu re, se çdo person që u bë pjesë e këtij studimipësoi një rënie të konsiderueshme të yndyrnave pa marrë parasysh ritmet biologjike dhe rutinën e përditshme.
Tek 99% e tyre janë vërejtur përshpejtime të proçeseve metabolike që në ditën e 3-të të përdorimit të preparatit.
Në ditën e 7-të të hulumtimit, tek pjesëmarrësit u vu re një humbje e konsiderueshme e peshës, nga 3 deri në 7 kilogramë të masës yndyrore në varësi të peshës fillestare.
98% e pjesëmarrësve në këtë hulumtim theksuan se, mbipesha e mëparshme nuk rikthehet më madje edhe pas 6 muajsh pas fillimit të përdorimit.
Mundëson përmirësim të garantuar të të gjithë treguesve shëndetësorë:
 • Siguron reduktimin dhe kontrollin e peshës
 • Mundëson rritjen e aktivitetit fizik për shkak të energjisë së përfituar
 • Nuk lejon humbjen e kontrollit dhe redukton dëshirën për ushqim të dëmshëm për trupin, pjesë e të cilës janë dhe ëmbëlsirat
 • Mundëson një komoditet psikologjik
 • Ndihmon në normalizimin e ndjeshëm të nivelit të kolesterolit
Ky është dhe rekomandimi kryesor i dietologëve
për ata të cilët duan të humbasin peshë!
"Metafix" - ky mund të cilësohet pa frikë dhe si zhvillimi më inovativ që realisht ndihmon në humbjen e peshës..
Për herë të parë ky preparat zbut pasaktësitë dhe gabimet e një regjimi ditor, të cilat nga ana tjetër pengojnë djegien efektive të yndyrnave, dhe egzaktësisht: pamjaftueshmëria e gjumit, mungesa e një regjimi të shëndetshëm, gjëndje stresi, pasojat e tyre - mosbalancimi hormonal, rritja e oreksit, metabolizmi i ngadaltë.
Falë dhe veprimit që kalon përmes tre fazave të veprimit të Metafix djegia e yndyrnave do të jetë MAKSIMALE përgjatë gjithë ditës: dhe në mëngjes, dhe gjatë ditës, MADJE EDHE GJATË KOHËS QË JU DO TË FLINI GJUMË!
Metafix vepron gjithashtu edhe me një efekt qetësues, duke normalizuar oreksin, rregullon problemet hormonale dhe përshpejton metabolizmin. Kjo do të thotë që ju do të humbisni peshë në mënyrë të shpejtë, efektivisht dhe pa frikën se përsëri do të rifitoni peshën e tepërt që tashmë kishit humbur. KJO ËSHTË NJË DUKURI ABSOLUTISHT E PËRJASHTUAR!
Donita Vercuni,
mjeke dietologe, specialiste e çertifikuar
Siguria e preparatit në fjalë është provuar tashmë klinikisht!
Ju nuk do të keni nevojë për kufizime të ndryshme dietike në konsumin ushqimor, si dhe nuk do t’ju duhet të ndiqni dieta të veçanta për humbje në peshë
Është i sigurt për sistemin e qarkullimit të gjakut dhe gjëndrave tiroide
Nuk shkakton stres psikologjik apo fizik
Nuk ka kundërindikacione, nuk shkakton efekte anësore dhe nuk shfaq sindroma refuzuese
Më shumë se 12 000 femra
tashmë kanë humbur peshë falë përdorimit të Metafix!
 • Adela, qyteti i Beratit, 24 vjeçe

  Unë jam 34 vjeçe. Që në moshën e adoleshencës fillova të shtojë peshë, dhe që atëherë nuk kam mundur të dobësohem asnjëherë, megjithëse kam përdorur të gjitha metodat e mundshme.

  Dhe në fund të fundit si mundem unë të humbas peshë kur asnjëherë nuk kam kohë mjaftueshëm për veten time! Puna nga një anë, bashkëshorti dhe fëmijët nga ana tjetër. Shtrihem të fle gjumë në mesnatë, dhe zgjohem në orën gjashtë të mëngjesit. Gjatë gjithë kohës jam e përgjumur, në darkë ha bukë vonë, duke qenë se oreksin është e pamundur ta frenojë gjatë mbrëmjes.

  Rezultatet e një kursi të plotë përdorimi për mua janë këto – minus 13 kilogramë pa asnjë përpjekje të jashtëzakonshme.

  Ndihem tërësisht tjetër njeri, e mbushur me dashuri dhe optimizëm për jetën, si dhe me shumë energji!

 • Emanuela, qyteti i Tiranës, 35 vjeçe

  Në moshën time 35 vjeçare nuk më kishte shkuar ndërmend se ende mundesha të humbisja peshë kaq lehtë dhe brenda një afati të shkurtër kohor. Çështë më e rëndësishme, pa nevojën e dietave dhe pa ushtruar presion mbi organizmin.

  Metafix funksionon në mënyrë të shkëlqyer! Për një kurs të plotë përdorimi kam humbur më shumë se 15 kilogramë, në qoftë se do flisnim me shifra konkrete, atëherë rreth dy masa më pak! E ndiej se shumë shejt do të veshim të njëjtat rroba bashkë me vajzën. Dhe çfarë admirimi shof në sytë e miqve të mi! Të gjithë më thonë se nuk tregoj aspak se jam mbi tridhjetë vjeçe.

  Dhe kjo është shumë e vërtetë, në momentin që shëndeti dhe pesha janë brenda normave të lejuara, njeriu nuk e tregon moshën, ajo largohet vetëvetiu nga fytyra e tij!

 • Jonida, qyteti i Durrësit, 34 vjeçe

  Unë vazhdoj studimet universitare, vuaj nga rëndesa psikologjike dhe lodhja fizike, shoqëruar këto dhe me stresin e vazhdueshëm përpara provimeve.

  Madje edhe po të duash – është pothuajse e pamundur të humbasësh peshë në kushtet në të cilat ndodhem unë!

  Organizmi im është vazhdimisht nën presion, prandaj dhe unë vazhdimisht bie pre e ushqimeve të ëmbla dhe me shumë kalori. Mund të them pa frikë se kam minimalisht 12 kilogramë të tepërt. Kjo është dhe arsyeja përse vendosa të provojë Metafix. Për herë të parë pas kaq shumë kohësh, falë tij pesha ime filloj të reduktohet. Pas vetëm një jave, shoqet e mia të klasës vunë re se unë po dobësohesha dukshëm! Jam jashtëzakonisht shumë e lumtur me progresin e arritur, deri tani kam humbur rreth 8 kilogramë,

  edhe pse unë sapo kam filluar ta përdor Metafix!

Pa dieta të tmerrshme dhe
pa ushtruar presion mbi organizmin
Pa tundimet
e pashmangshme
Pa humbur
vetëbesimin!
Pa mungesën e besimit te
forca vetjake
Pa rikthimin e mundshëm
të peshës së humbur
Kini kujdes nga falsifikimet e mundshme
Në mënyrë që të shmangni falsifikimet apo dhe preparatët homologë me cilësi të dobët, ju rekomandojmë të blini një produkt origjinal vetëm në këtë faqe.
Ky është një produkt 100% cilësor, që vjen i garantuar nga vetë prodhuesi
Si punojmë ne
Hapi i 1-rë
Hapi i 2-të
Operatori ynë do të lidhet menjëherë me ju
për të marrë konfirmimin e porosisë
Hapi i 3-të
Pagesa do të bëhet vetëm pas marrjes
së porosisë në postë
Metafix
Ky është një produkt inovativ që vepron nëpërmjet tre fazave dhe ndihmon në reduktimin e peshës së tepërt
Kjo është një ofertë
speciale për ju*
Vetëm sot!
Një pako
Deri në përfundim të ofertës kanë mbetur:
034448
orë
minuta
sekonda
KANË MBETUR: 24 PAKO!
Ju mund të porosisni Metafix për vetëm
39EUR
Nazione:
Vendosni emrin tuaj:
Vendosni numrin tuaj të telefonit: