Ushqim shëndeti

DIASTOP - MAGJIA PËR STABILIZIMIN E SHEQERIT NË GJAK

DIASTOP - Kontrolli i diabetit në duart tuaja

 • Rritja e prodhimit të insulinës është shkaktari i diabetit
 • Mbroni trupin tuaj nga nivelet e larta të glukozës
 • Rinovoni mëlçinë dhe pankreasin
 • Normalizoni metabolizmin e karbohidrateve
 • Stabilizoni sheqerin në gjak
 • Normalizoni të gjitha proceset metabolike
89% përmirësimi i
sheqerit në gjak
11% përmirësime
50%
Ofertë speciale
VETËM SOT
Çmimi origjinal tani

Lini detajet tuaja këtu dhe ne do t’ju kontaktojmë!

Sipas statistikave, ka 371 milion njerëz me diabet në botë. A jeni i sigurt që nuk jeni një ndër to?

KY “VRASËS” I HESHTUR NUK KURSEN ASKËND

  • Të anketuarit e moshës 30 vjeç e lart
  • Trashëguar nga prindërit [30-60%]
  • Nën stres të vazhdueshëm
  • Mbipeshë
  • Komplikimet për shkak të sëmundjes së pankreasit
  • Për shkak të një infeksioni bakterial
DIABETI NUK ËSHTË KAQ I TMERRSHËM... POR KOMPLIKIMET E TIJ JANË
 • SËMUNDJET KARDIOVASKULARE

  SËMUNDJET KARDIOVASKULARE

 • PREK SISTEMIN NERVOR

  MPIRJE TË GJYMTYRËVE, PARASTEZI...

 • SËMUNDJET INFEKTIVE

  INFEKSIONET URINARE, TUBERKULOZA, INFEKTIMET E KËMBËVE, LËKURËS, INDEVE TË BUTA...

 • SËMUNDJET E SYVE

  SHKAKU I SIMPTOMAVE TË RREZIKSHME PËR SËMUNDJET E SYVE, TË TILLA SI KATARAKTI, ÇON NË VERBËRI.

 • SËMUNDJET E VESHKAVE ...

  PREK VESHKAT: DALLIM I LEHTË I SËMUNDJEVE TË VESHKAVE, TË TILLA SI MOSFUNKSIONIMI I VESHKËS...

JU MUND TË NDIHMONI VETEN DHE FAMILJEN TUAJ NË PARANDALIMIN DHE KONTROLLIN E DIABETIT

Në sajë të teknologjive më të reja të përpunimit, të cilat ruajnë përbërësit kryesorë aktivë për diabetin dhe eleminimin e substancave të tepërta, DIASTOP ka një veprim më të shpejtë dhe më të mirë. Testimet klinike janë kryer në 5.000 pacientë në faza të ndryshme të diabetit gjatë 40 ditëve.

100% EFEKTIVE

Asnjë përgatitje nuk është aq efektive.

REZULTATET E EKSPERIMENTEVE HABITËN TË GJITHË DOKTORËT!

përmirësimi i nivelit të sheqerit në gjak

89%

Përmirësime të rëndësishme

11%
Shumë e lehtë! 3 tableta në ditë , një dietë të shëndetshme dhe stërvitje, ju mund të kontrolloni diabetin tuaj.
3 TABLETA NË DITË / 1 DITË DHE S’KA MË SHQETËSIME NGA DIABETI
 • 1
  Rritje e prodhimit të insulinës në pankreas.
 • 2
  Rritje e aktivitetit të insulinës.
 • 3
  Ulje të thithjes së glukozës në zorrë.
 • 4
  Ulje të yndyrës në gjak, ulje e presionit të gjakut.
 • 5
  Stabilizon sheqerin në gjak.
PËRMIRËSON SHËNDETIN E PACIENTIT
 • ZHDUK TOKSINAT NGA MËLÇIA, ZVOGËLON ENZIMAT NË MËLÇI
 • UL INFLAMACIONIN, PARANDALON NDËRLIKIMET
 • FORCON ENËT E GJAKUT
 • BARAZI HORMONALE
 • FORCON SISTEMIN IMUNITAR
DIASTOP - SI TË KONTROLLONI DIABETIN
VETËM PËR
Për më tepër, përbërësit e mësipërm ndihmojnë gjithashtu në:
 • Kufizimin e përthithjes së glukozës në gjak.
 • Uljen e niveleve të yndyrës në gjak, uljen e presionit të lartë të gjakut.
 • Rritjen e ndjeshmërisë së qelizave ndaj insulinës
 • Rritjen e aftësisë së qelizave për të përdorur glukozën
 • Stabilizimin e sheqerit në gjak
 • Uljen e stresit oksidativ, zvogëlimin e inflamacionit, luftimin e fibrozës së veshkave
 • Rregullimin e sistemit imunitar, parandalimin e komplikimeve në diabet
 • Uljen e niveleve të glukozës në gjak
OPINIONET EKSPERTËVE RRETH DIASTOP

“Produktet më të disponueshme kundër diabetit vetëm sa eliminojnë simptomat, por jo shkakun e saj. DIASTOP siguron një efekt të shkëlqyeshëm dhe të qëndrueshëm për kontrollin e diabetit. Pas një kure, diabeti gradualisht zhduket dhe të gjitha funksionet e trupit rikthehen ndërsa çrregullimet metabolike zgjidhen plotësisht.

Rezultatet e përdorimit të DIASTOP janë testuar në mënyrë rigoroze përmes studimeve të shumta, eksperimenteve klinike dhe kanë treguar siguri të plotë dhe mungesë të efekteve anësore.

Kohët e fundit ia kam prezantuar DIASTOP shumicës së pacientëve të mi dhe kam marrë komente shumë të mira në lidhje me efektivitetin e saj".

(Jakup, MD Endokrinologji)

ÇFARË THONË PËRDORUESIT RRETH DIASTOP?
 • Nardi (49 vjet)

  "Unë iu jam mirënjohës për këtë produkt. Kam pasur probleme me ilaçet që merrja në të kaluarën, dhe nganjëherë i kam anashkaluar fare. Por pasi provova DIASTOP, lodhja dhe përgjumja u zhdukën, niveli i sheqerit në gjak u kthye në normalitet, madje harrova ta mas tensionin. Unë ndihem më e fortë edhe pse jam përsëri e vjetra."

 • Emilja (52 vjet)

  "Burri im dhe unë jemi 52 vjeç dhe kemi 5 vjet që vuajmë nga diabeti. Ne kemi përdorur ilaçe të ndryshme, por asnjë rezultat. Shumë herë kemi ndier zhgënjim dhe depresion. Për fat të mirë, ne zbuluam DIASTOP dhe vendosëm ta provonim. Burri im ndoqi udhëzimet me rreptësi. Pas disa ditësh, ai kishte më shumë interes për seks (më fal që po flas për këtë temë delikate, por kjo nuk ka ndodhur në mbi gjashtë muaj). Burri im aktualisht është në dietë dhe e vazhdon rregullisht.

  Rezultati: menjëherë pas darkës, niveli i sheqerit u ul në 6. Jeta jonë intime është përmirësuar, dhe dëshira e burrit tim për seks është shtuar shumë!"

 • Sofia 63 vjeç

  "Unë kam vuajtur nga diabeti i llojit 2 për shumë vite. Sheqeri në gjak vetëm rritej. Unë isha shumë e shqetësuar dhe isha në dietë, shkoja te mjeku rregullisht, por asgjë nuk ndryshoi. Për shembull: në një ditë, tensioni ndryshoi nga 3.2 në 11. Por kunata ime më tregoi për DIASTOP dhe më rekomandoi që ta marr dy herë në ditë. Unë ndjeva menjëherë ndryshimet: niveli i sheqerit në gjak filloi të lëvizë në një raport prej 5-8, dhe trupi im po funksiononte normalisht. Produkti më ka rikthyer gëzimin në jetë".

REGJISTROHUNI PËR TELEFONATËN

"PËR TË MARRË MENJËHERË PRODUKTIN E ARTË PËR KONTROLLIN E DIABETIT PËR VETEN TUAJ DHE TË DASHURIT TUAJ"

VETËM PËR
89% përmirësimi i
sheqerit në gjak
11% përmirësime
50%
Ofertë speciale
VETËM SOT
Çmimi origjinal
VETËM PËR

Vendosni informacionin tuaj të kontaktit këtu dhe ne do t'ju telefonojmë!

Ushqimi shëndeti, DIASTOP